دایره المعارف ویکی پدیا

دایره المعارف ویکی پدیا
خرید
55,000 ریال


 


مرجع کامل دایره المعارف و دانشنامه

 

 

 

 

مبتنی بر ویکی پدیا فارسی و انگلیسی


علوم پایه


علوم کاربردی


فرهنگ و هنر


علوم انسانی و فلسفه

 

مرجع کامل دایره المعارف ویکی پدیا و دانشنامه فارسی انگلیسی

ویکی‌پدیا دانش‌نامه‌ای است همگانی و آزاد؛ بدین معنی که همه می‌توانند به نوشتن و ویرایشنوشتارهای موجود در آن بپردازند. البته این نوشتارها و ویرایش‌ها باید مطابق با اساس‌نامهٔ ویکی‌پدیا باشند؛ یعنی مطالب بی‌طرفانه و بدون پایمال کردن حق نشر دیگران نوشته شده باشند. مدیریت بررسی نوشتارها توسط گروهی از گردانندگان انجام می‌شود. کسانی که در امر تکمیل این پروژهٔ بی‌پایان مشارکت می‌کنند، به هم‌زبانان خود یاری رسانده‌اند تا در امر گردآوری بی‌همتاتریندانشنامه جهانی سهمی داشته باشند.

ویکی‌پدیا یک پروژه مشارکت‌پذیر است که کاربران آن از سراسر جهان است. هرکسی می‌تواند به رشد آن کمک کند. از زمان تولد ویکی‌پدیا تاکنون رشد بسیار سریعی داشته و بزرگترین وب‌گاه دانشنامه‌ای با بیش از ۸۰ میلیون بازدید کننده در ماه است و بیش از ۹۰٬۰۰۰ کاربر فعال دارد که بر روی بیش از ۱۸٬۰۰۰٬۰۰۰ مقاله به ۲۷۰ زبان کار می‌کنند. تاکنون در ویکی‌پدیای فارسی ۱۹۶٬۱۳۵ مقاله وجود دارد و هر روز هزاران کاربر از این دانشنامه بازدید می‌کنند.

ویکی‌پدیا به لحاظ ساختاری نیز بی‌همتاست، چونان بدنی ارگانیک عمل می‌کند، یعنی آنکه کولونینیست؛ اصول کلی در آن راه را برای هر عضو به جهت بهبودی ساختارش روشن می‌سازد، پسپراگماتیک نیز هست.

ویکی‌پدیا شامل درخشان‌ترین اصول همکاری‌های نزدیک گروهی در تاریخ بشری است که تاکنون نظیر آن در تاریخ مشاهده نشده؛ از آن جمله: «ویکی‌پدیا محل تمرین دموکراسی نیست...» یا «هرگز در مورد چیزی رأی نگیرید مگر آن‌که واقعاً ناگزیر از انجام آن باشید...»

اصول هوشمندانه ویکی‌پدیا از آن موجودی زنده و پویا ساخته که لحظه‌به‌لحظه به سوی تعالی پایان‌ناپذیری پیش می‌رود.

ویکی‌پدیا انسان واحد خردمندی است که سلول‌های پیکره‌اش از میلیون‌ها میلیون تک‌انسان ارگانیکتشکیل یافته است.

 

بزرگترین بانک مقالات دنیا

 

با این DVD همیشه و همه جا دانشنامه بزرگ ویکی پدیا را در کنار خود دارید !!

تا کنون هیچ نظری درباره این محصول ثبت نگردیده است.
ارسال نظر
تبليغاتX